A stratégiai és egyértelmű marketingcélok alapvető fontosságúak minden megalapozott, hatékony marketingtervhez. A marketing célja a márka egyértelmű, meghatározott célja.

Meghatározott célok nélkül nincs egyértelműség, hogy mit kell megvalósítani, és márkája küzd majd a lehetőségei kiaknázása érdekében. Egy egyértelmű marketingterv megvalósításával a vállalkozás el tudja érni a kitűzött célját.

Tehát mi pontosan a marketing célkitűzés? Hogyan definiálhatjuk őket, hogy tudjuk, milyen marketing erőfeszítéseket kell elvégeznie a marketing csapatnak? Mint fentebb megállapítottuk, a marketing céloknak hozzá kell járulniuk és összhangban kell lenniük a társaság általános céljaival. Minden szervezet marketing karját a társaság céljainak támogatására használja.

Például, ha egy atlétikai ruházati márka marketingének alelnöke vagy, aki új piacokra kíván kibővülni, ez a marketing célkitűzések négy szegmensét érinti. Létre kell hozni egy online megjelenést egy új városban vagy országban, le kell fordítani az összes marketing anyagot a helyi nyelvre, márkatudatosság-kampányt kell indítani a márka bemutatására az új piacon, és X dátumra generálja az online értékesítés mennyiségét.

A fenti példában a társaság egyik célja új piacra lépés, és a marketing osztály céljainak ezt támogatniuk kell. Ezek a célok együttesen alkotják a vállalati célok elérésére kialakított általános marketingstratégiát.

Sokszor látjuk, hogy a vállalatok tetszőleges marketing célokat tűznek ki, amelyek nem járulnak hozzá a vállalat általános sikeréhez. Ezek olyan célok, mint például a weboldal forgalmának 100%-os növelése, vagy közösségi hirdetések elindítása az Instagram és a Facebook követőinek számának növelése érdekében.

A marketing célkitűzéseknek hatással kell lenniük a szervezet egészére, és a célkitűzésekhez más osztályok támogatására van szükség ahhoz, hogy marketing relevánsnak tekinthető legyen. Az értékesítési és marketing kapcsolat túl gyakran küzdelem. Az értékesítési részleg azt akarja, hogy több értékesítési képesítéssel rendelkező ügyfelek jelenjenek meg, ezzel szemben, a marketing osztály azt állítja, hogy már biztosítja őket.

Hasonló megfigyelések találhatóak a marketing és a fejlesztés között. A marketing azt akarja, hogy a fejlesztői csapat prioritássá tegye weboldal frissítési kérelmeit vagy egyéb fejlesztési igényű marketing elemeit, de nem azért, mert más kérdéseket kritikusabbnak tekintenek.

A konfliktusok tisztázására megoldást nyújt a SMART megközelítés, így a kezdeményezések a következő tulajdonságokkal rendelkezzenek: konkrét, mérhető, elérhető, reális és időhöz kötött. A SMART megközelítés lehetővé teszi, hogy jobban irányítsa a marketingtevékenységeket, és meg tudja határozni, milyen sikeresek lehetnek az új célok.

Az alapvető marketingcélok átfogó készletének megírásához kiindulási pontként a fent felsorolt ​​módszereket kell alkalmazni. Ezután az alábbi lépések segítik, hogy szűkítse és meghatározza céljait.

Kezdje azzal, hogy rögzíti értékesítési célját teljes forintban vagy százalékos növekedésként. Például dönthet úgy, hogy a következő évben 10 millió forint bruttó eladást ér el. Célja lehet az értékesítés 25 százalékos növekedése is. Az értékesítéssel kapcsolatos célkitűzés részeként beillesztheti azt a stratégiát, amelyet a cél eléréséhez használ. Például egy marketing célkitűzés kimondhatja: „Az ABC társaság 25% -kal növeli az értékesítést egy olyan piaci szegmens azonosításával, amelyet még nem fedezett fel.”

Ezután állítsa be a piaci részesedés célját. Javasoljuk, hogy ez legyen valósághű és növekményes.

Ne számítson arra, hogy egy 80% -os piaci részesedést kap egy év alatt. Kezdje ott, ahol jelenleg van, és adjon hozzá egy százalékot arra az időszakra, amelyet a marketing terve lefed.

 

A SZALAKÓTA Program egyéni, kisközösségi termékkészítőknek, ezermestereknek, alternatív művészeknek stb. nyújt jogi, adóügyi és pénzügyi vállalkozási tanácsadást térítésmentesen, vagy jelképes díjazásért, – a kezdetektől egészen az önálló vállalkozóként való működés szintjéig.

A program elsősorban a következő földrajzi területekről lehet csatlakozni: Nyugat-Dunántúl (Vas megye, Zala megye, Győr-Moson-Sopron megye) Közép-Dunántúl (Fejér megye, Veszprém megye, Komárom-Esztergom megye) Dél-Dunántúl (Somogy megye, Tolna megye, Baranya megye). Természetesen lehetőség van Magyarország más területeiről is jelentkezni, csatlakozni. 

A további részletek felől tájékozódjon a program honlapján: www.szalakota.hu.

Ezen cikk a VELARI Nonprofit Kft. “Termelési és értékesítési hálózat fejlesztése” elnevezésű projekt részeként, – a Széchenyi 2020 – GINOP-5.1.3-16 projekt keretében az EU és Magyarország Kormánya támogatásával valósult meg.  


Ezt a tartalmat támogatott formában helyeztük el. A Szerkesztőség.hu tartalom kihelyezéséről és a tartalomszolgáltatásról bővebben itt:
Támogatott tartalomSzéchenyi 2020 ESZA